Letenky a letiská

Hlavným letiskom v Srbsku je belehradské letisko Nikola Teslu. Pomenované v roku 2006 na počesť srbského vedca a vynálezcu. Ročne prejde letiskom 5,5 milióna pasažierov a lietajú sem priame linky do hlavných európskych mieste, severnej Afriky a na Blízky východ. Letisko sa nachádza 15 kilometrov od centra Belehradu. K dispozícii je doprava minibusmi, ktoré vás za cca 3€ dopravia do centra. Taxíkom vás rovnaká cesta bude stáť asi 20€. K dispozícii je aj mestská doprava, linka číslo 72 vás dovezie priamo do centra. Ak sa vyberiete taxislužbou na dlhšie cesty, napríklad mimo hlavné mesto, počítajte s vysokými taxami.

Letisko Constantine v meste Niš je druhé veľké medzinárodné letisku v Srbsku. Veľké letisko sa nachádza ešte v meste Vrsaci.

V Srbsku dodnes funguje jedna z najstarších leteckých spoločností – Jat Airways, ktorá bola založená 17. júna 1927 ako juhoslovanská kráľovská letecká spoločnosť, Pôvodný názov spoločnosti bol Aeroput, po Druhej svetovej vojne bola premenovaná na Jugoslovenski Aerotransport, neskôr Jat Airways.

Jat Airways bola prvou európskou spoločnosťou ktorá kúpila lietadlá Boeing 737. Flotila tejto leteckej spoločnosti pozostáva zo 17 lietadiel. V súčastnosti spoločnosť aktívne pracuje na modernizácii a zlepšení služieb pasažierom.